Загальна характеристика ЛДСП

. Опубликовано в Полезные советы

Загальна характеристика ЛДСП

Кожен хто вирішив своїми зусиллями зробити ремонт може зіткнутися з деякими незрозумілими для нього моментів, наприклад, чим відрізняється ДСП ламіноване від неламинированного. Та й що взагалі це за чудо-матеріал, виробники якого обіцяють Вам, що створені з нього вироби перевершать всі Ваші очікування?

Відверто кажучи, нічого загадкового і надприродного абревіатура ДСП не означає. Кожна така окрема плита має деревно-стружечний складу. Ламіноване ДСП відрізняється від звичайного тим, що в процесі його виробництва плита піддавалася ламінації. А це в свою чергу дозволяє захистити матеріал від тріщин, розмноження гнильних бактерій і різноманітних грибків, а також надає йому вологостійкість і підвищену захищеність від загоряння.

Разом з тим, ДСП ламіноване на сучасному ринку оздоблювальних матеріалів представлений різноманітністю забарвлень, що робить даний матеріал більш привабливим в очах дизайнерів і творців меблевих конструкцій, ніж звичайна деревина.

Де ж, як правило, використовується ДСП ламіноване? Сфера застосування даного матеріалу різноманітна. Так, плити ламінованої ДСП можуть використовуватися для облаштування внутрішньої частини будинку, створення корпусних, кухонних або офісних меблів та меблів для створення інших корисних елементів інтер’єру. Даний вид ДСП безпроблемно обробляється. З плит ЛДСП можна без певних складнощів випиляти все, що потрібно просвердлити отвори, обстругать все зайве рубанком, а також виконати будь-які інші маніпуляції. Одним словом, можна сповна дати волю своїй фантазії.

В залежності від конструкції ЛДСП, марки, а також наноситься зовні речовини даний матеріал диференціюється на плити різного типу. Так, в залежності від кількості шарів цей матеріал представлений одношаровими, тришаровими і багатошаровими плитами. Причому, величезне значення відводиться саме марку ламінованого ДСП. З урахуванням даного фактора ЛДСП диференціюється за показниками міцності при вигині і деформації, а також вологостійкості.Зазвичай ДСП ламіноване з урахуванням даних показників ділять на дві найпопулярніші марки: П-А і П-Б.

Разом з тим, розрізняють наступні сорти ДСП плит (критерієм їх оцінки служить загальний зовнішній вид матеріалу: іншими словами, наявність тріщин, природних плям, поглиблень або виступів): перший сорт — такі дефекти вважають зовсім неприйнятними, за винятком самих дрібних; другий сорт — в плитах, що належать до даного сорту, вважаються неприпустимими виключно великі дефекти; безсортні — суцільна дефектність.

Залежно від класифікації зовнішнього шару ДСП ламіноване може бути з мелкоструктурной поверхнею, звичайної і грубозернистої. При мелкоструктурной поверхні може використовуватися традиційна облицювання полімерними матеріалами. При звичайній структурі може застосовуватися для шпоновой облицювання. Якщо ж зовнішня поверхня відноситься до грубозернистим, то застосовується ДСП ламіноване в будівельних роботах.

Крім того, з урахуванням обробки плит ЛДСП їх диференціюють на шліфовані і нешліфовані.

При виборі даного матеріалу варто звертати увагу і на клас емісії формальдегіду. Офіційно розрізняється два класи: Е1 (менше 10мг чистого формальдегіду в ста грамах сухої плити ДСП) і Е2 (10-30 мг).

Враховуючи всі наведені вище показники, використовувані для характеристики ЛДСП, можна судити про висококачественности придбаного матеріалу. Тому слід приділити багато уваги вивченню характеристик ЛДСП до того, як вирішите придбати ці плити.

Загальна характеристика ЛДСП. Видео