Як зберегти тепло в будинку

. Опубликовано в Полезные советы

Як зберегти тепло в будинку

У світлі неухильного і швидкого подорожчання всіх видів енергоносіїв обігрів власного житла в холодну пору року стає справжньою проблемою для більшості громадян України. Тому єдиним способом надійного збереження тепла і значної економії на опаленні є якісне утеплення будинку або квартири.

При сучасному будівництві завдання теплоізоляції будівлі вирішується ще на етапі його зведення шляхом застосування багатошарових матеріалів, а ось цегельні або панельні стіни будинків радянського періоду мають низькі теплоізоляційні характеристики, що призводить до їх сильного охолодження (аж до промерзання) і великим тепловтрат. Власникам такого житла доводиться, не зволікаючи, вживати всіх заходів щодо його утеплення, щоб не замерзати взимку.

Сьогодні застосовуються два способу утеплення осель: внутрішній і зовнішній. Утеплення зсередини викликає запеклі суперечки в професійних колах на предмет його допустимості в принципі. Що ж стосується зовнішнього утеплення, то він одноголосно визнаний кращим і повністю виправданим варіантом. Зовні утеплюються як фасади будинків, так і стелі (з боку горища).

Причини тепловтрат в будинку або квартирі

Левова частка всіх утеплювачів робіт доводиться на зовнішню ізоляцію стін. Однак ціна на утеплення фасадів в Києві, як і будь-якому іншому місті або регіоні країни, досить висока. Тому, перш за все, потрібно проаналізувати, де і з якої причини в будинку можуть відбуватися витоку тепла крім зовнішніх стін. Їх може бути кілька:

• Погана робота опалювальної системи;

• Порушення в роботі вентиляційної системи, коли відбувається закид повітря з вулиці всередину приміщення;

• Недостатня герметизація вікон;

• Протяг від вхідних дверей;

• Холодна підлога (характерно для квартир перших поверхів і приватних будинків);

• Холодний стелю (для квартир останніх поверхів і приватних будинків).

Тільки усунувши перераховані причини холоду в житло, варто братися за утеплення стін, інакше результат все одно буде мінімальним.

На чому можна заощадити і де економити не можна

Для утеплення фасадів виробники пропонують цілий ряд матеріалів, що відрізняються за технічними характеристиками, ступеня екологічності та ціною. Ось найбільш популярні з них:

• Піно (пінопласт);

• Теплоізоляційна штукатурка;

• Базальтовий утеплювач (мінеральна вата).

Якщо говорити про максимальної доступності для населення, то пальму першості на протязі вже другого десятка років міцно утримує пінопласт. Його невисока вартість у поєднанні з унікальними якостями, що дозволяють прекрасно зберігати тепло, зробили цей матеріал найбільш вживаним при утепленні будинків як зовні, так і зсередини, коли іншого виходу немає.

Однак який би матеріал ви не вибрали, незмінним залишається одне: монтажні роботи необхідно довіряти виключно фахівцям, що мають відповідну кваліфікацію і практику. Недотримання технології утеплення навіть в дрібницях загрожує руйнуванням шару, що утеплює, відсирівання стін і утеплювача (що в рази збільшує тепловтрати), розвитком мікроорганізмів і прискореним руйнуванням самої будови. Якщо до цього додати шкідливий вплив грибка і цвілі на здоров'я людини і втрату марно вкладених коштів, то доцільність проведення робіт силами професійної бригади вельми очевидна!