Причини популярності МДФ у виробників меблів

. Опубликовано в Полезные советы

Причини популярності МДФ у виробників меблів

МДФ — це початкові букви англійського виразу Medium Density Fiberboard. Технологія, яка використовується при виробництві МДФ, являє собою доопрацювання і удосконалення технології, які використовувались для виробництва деревностружкових плит — ДВП, виготовлені з найдрібніших фракцій деревної тирси. При виробництві МДФ волокна деревини сушать, скріплюють і формують у вигляді плити, яка проходить обробку високим тиском і високою температурою. Як скріплюючих елементів використовується парафін і лігнін. Лігнін — це натуральне речовина, що міститься в кожному дереві. Отримують лігнін з деревини шляхом обробки її високою температурою. При виробництві МДФ не використовуються шкідливих смол і фенолу. Виходячи з вищесказаного, можна сміливо стверджувати, що МДФ є екологічно чистим матеріалом. Серед основних переваг МДФ можна назвати:

  • достатній рівень м’якості, завдяки якому МДФ дуже легко піддається найтоншій обробці, що робить його улюбленим матеріалом меблевиків і дизайнерів, так як він дозволяє втілити в життя самі сміливі рішення. Не дивлячись на те, що МДФ використовується в багатьох галузях, в основному МДФ — меблевий матеріал.
  • при тому, що МДФ перейняв всі переваги деревини, коштує в рази дешевше.
  • термін експлуатації виробів з МДФ у багато разів перевищує термін експлуатації виробів з цільної деревини.

В якості недоліку МДФ меблевого можна назвати не налагодженість випуску цього матеріалу в нашій країні.

Як вже згадувалося, МДФ використовується в багатьох сферах, але в меблевій промисловості його застосовують особливо активно і на це є багато причин. При виробництві меблів використовується в основному масив дерева, ДВП (деревоволокнисті плити) і ДСП (деревостружкові плити). Всі ці матеріали практично непридатні під фарбування.

Дерево — це відмінний натуральний матеріал, що легко піддається найтоншій обробці, але при цьому не переносить вплив вологи, сохне і тріскається. Під лаком тріщин на деревині не помітно, а ось під фарбою, особливо під світлою, моментально кинуться в очі.

Деревостружкові плити (ДСП) — це досить міцний матеріал, відмінно підходить під фарбування, але не переносить вплив вологи і не піддається фрезеруванню. Деревоволокнисті плити (ДВП) являють собою дуже тонкий матеріал, обробляються з великою працею, не переносять вологи, не піддаються рівномірному фарбування.

МДФ меблевий відмінно піддається найтоншій обробці, фрезерування і шліфування. МДФ меблевий можна ідеально пофарбувати. Готові вироби із МДФ меблевого не перекошуються, не тріскаються і не всихає. МДФ, маючи всі позитивні якості дерева, геть позбавлений недоліків, які дереву притаманні: низька щільність, неоднорідність, наявність сучків, схильність до гниття. При виробництві плит МДФ не застосовуються клеї, що містять формальдегід, тому меблі, виготовлені з МДФ, отримала дозвіл на використання в дитячих установах, в лікарнях і в тих приміщеннях, які вимагають високого ступеня захисту від впливу зовнішнього середовища. МДФ меблевий являє собою універсальний матеріал, тому широко використовується для виготовлення меблів для офісів і для будинку, з нього виготовляють двері, стільниці, підвіконня, підлоги, плінтуса підвісні стелі, упаковки, тару, іграшки для дітей, шкільне приладдя та багато-багато іншого.

Окремо слід сказати про переваги МДФ меблевого, які роблять його незамінним матеріалом для виготовлення меблів для кухні та ванної кімнати. Крім того, що МДФ не боїться впливу вологи і пари, не тріскається і не змінює форму, на ньому не утворюється цвілі і грибка, структура плит МДФ дозволяє випилювати красиві закруглені кути.

МДФ меблевий часто покривають плівкою з полівінілхлориду, отриманий матеріал називається ламінований МДФ.Плівка ПВХ дозволить плит МДФ відтворювати будь-який колір і відтінок, аж до структури дерева. МДФ ламінований коштує трохи дорожче. Варто зауважити, що меблеві фасади, виготовлені з сосни дуба або бука коштують відсотків на шістдесят дорожче, ніж фасади, виготовлені з ламінованого МДФ. І це при тому, що постійний вплив на дерево вологи приводить його в непридатність, а ламіноване МДФ не сприйнятливе до її впливу, тому буде служити досить довгий час.

Плити МДФ без перебільшення можна назвати самим перспективним матеріалом двадцять першого століття. Його позитивні якості полягають не тільки у високих екологічних показниках, доступною ціною і багатофункціональності, але й у сировину, з якого його виготовляють. МДФ можна виготовляти з деревини низьких сортів.

Причини популярності МДФ у виробників меблів. Видео