Меблева ДСП

. Опубликовано в Полезные советы

Меблева ДСП

ДСП меблеві являють собою плитний матеріал, який виготовляють методом гарячого пресування деревної тирси і сполучних компонентів. Роль сполучних компонентів грають формальдегідні смоли і фенолформальдегідні смоли.Деревостружкову плиту виробляють з листяних і хвойних порід дерева. Цінні сорти деревини не застосовуються при виробництві меблевої деревностружкової плити.

На даний момент ДСП меблева являє собою актуальний матеріал для виробництва кухонних меблів і меблів для ванної кімнат. Сьогодні практично вся меблі має хоч якісь елементи, зроблені з ДСП. Н завжди людина може наочно визначити, з натурального дерева зроблена меблі або вона зроблена з ДСП меблевих. Часто компанії-виробники меблів видають шпоновані деревостружкову плиту за натуральну деревину.Також у виробників меблів популярна така тактика: всі деталі, які видно оку робити з дерева, а всі невидимі деталі виготовляють з меблевої деревностружкової плити. За експлуатаційними характеристиками меблі, виготовлені з ДСП меблевої, не відрізняється від меблів, виконаної з цього дерева. Вся справа в ціні, покупець переплачує солідну суму грошей.

Всім відомо, що з-за використання в процесі виробництва формальдегідних смол, ДСП має низькі екологічні показники. Вважається, що найбільш високими екологічними показниками володіє ДСП меблева виробництва Німеччини та Австрії. Що стосується фінляндських виробників, то вже більше сорока років їм заборонено використовувати фенолформальдегідні смоли при виробництві меблевої деревностружкової плити. Вся справа в тому, що вищевказані смоли протягом всього терміну експлуатації меблів здатні виділяти в навколишній простір шкідливі для людського організму речовини.Особливо інтенсивно відбувається виділення шкідливих речовин, якщо меблі коштують біля батарей або інших джерел тепла, що особливо актуально для житлових приміщень.

Є таке поняття, як клас емісії. Цей показник вказує максимально допустимий вміст у ста грамах абсолютно сухої ДСП меблевої формальдегіду. Клас емісії Е1 допускає вміст формальдегіду не більше десяти міліграм на сто грам сухої плити і вважається найбільш екологічним. Клас емісії Е2 допускає вміст формальдегіду в 100 грамах меблевої деревностружкової плити від десяти до тридцяти міліграмів. ДСП меблева з таким показником емісії не може бути використана для виготовлення меблів.

Добросовісні компанії-виробники меблів, чия продукція отримала широке визнання, що використовують у своєму виробництві ДСП тільки найвищого рівня якості, завжди намагаються акцентувати увагу на е класі, завжди вказують вичерпні характеристики свого товару і в рекламі і в технічній документації. Якщо на продукцію не надані спеціальні документи, то клас матеріалів завжди можна уточнити у продавця або у компанії-виробника.

Безпосередньо на продукції вказується ГОСТ, за яким і виготовлялася меблі, назва продукції, виробник, область використання та способи догляду за даної продукції. Уточнити клас емісії та зміст формальдегіду в деревостружкової плити, з якої зроблена меблі можна в Санітарно-епідеміологічному висновку на товар. Санітарно-епідеміологічний висновок повинен супроводжувати кожну партію товару, отгружаемую виробником.

Практично все вищесказане відноситься і до ламінованої меблевої ДСП. Нагадаємо, що ламінована ДСП меблева деревостружкову плиту високої якості, яка облагороджена меламіновою плівкою і покрита спеціальним лаком. Процес ламінації відбувається в спеціальних умовах при високій температурі і під високим тиском. Ламінована ДСП меблева відрізняється несприйнятливістю до впливу вологи, несприйнятливістю до механічного впливу (природно, на побутовому рівні, так як удару молотком вона не перенесе).Ламінована деревостружкова плита має презентабельний зовнішній вигляд, не потребує додаткової обробки і особливо затребувана при виробництві меблів, як кухонних, так і офісної. Що стосується негативних сторін ламінованої меблевої деревостружкової плити, то вони аналогічні недолікам звичайною ДСП. А от якщо говорити про позитивні сторони ламінованої ДСП, то у неї їх більше, ніж у звичайної.Що відрізняє ламіновану ДСП від звичайної ДСП, так це несприйнятливість до впливу високих температур, несприйнятливість до механічних пошкоджень, і велика різноманітність малюнків «під дерево», щонайширша колірна гамма.

Меблева ДСП. Видео