Меблеві плити у дитячу кімнату: плюси і мінуси

. Опубликовано в Дизайн интерьеров

Меблеві плити у дитячу кімнату: плюси і мінуси

До облаштування дитячої кімнати ми завжди підходимо з особливою ретельністю і продумуємо кожну дрібницю. Асортимент дитячих меблів великий. Одні батьки купують готові меблі, інші роблять її самі, за своїм планом і розробки, з урахуванням особливості дитячої кімнати; інші купують меблеві плити і самі її збирають.

Дитячі меблі виготовляють з різних матеріалів: натуральні, МДФ плити, ДСП плити, ламіновані плити ДСП, ДВП, пластик та ін Звичайно, непогано, якщо меблі виготовлені з натурального дерева. Однак можливість придбати або зробити на замовлення такі меблі не має безліч сімей з дітьми. Тоді на допомогу приходить альтернатива натуральному дереву — мдф, ДСП плити та ін.

Розглянемо мдф матеріали для виготовлення дитячих меблів в кімнаті.

МДФ — це плити середньої щільності, мають древесноволокнистую структуру. Для її виготовлення використовуються дрібні тирсу дерева. Скріплює такі тирсу лігнін, парафін. Для здоров’я людей, особливо дітей, ці плити безпечні, тому їх ціна вища, ніж у ДСП — плит. Таким чином, МДФ плити для дитячих меблів — екологічно чистий і м’який матеріал. З подібних плит виготовляють спинки ліжок, столів, дитячих стільчиків і стільців для дітей від 3-х років, шафи, полиці і різні деталі.

Ціна на дитячу меблі з МДФ висока, проте дешевше, ніж на меблі з натурального дерева. Але трапляється так, що і на плити МДФ батькам не просто знайти кошти, тому багато з них вибирають ДСП плити. За ціною вони значно дешевше, однак якість і екологічні показники не такі високі, як в МДФ плит.

З ДСП плит виготовляють задні стінки шаф і днища висувних ящиків. У дитячій кімнаті шафа необхідний, тому краще, якщо його виготовлять на замовлення з надійних матеріалів. Справа в тому, що днище з ДСП плит дуже гнучке, прогинається під важким вагою дитячих речей, тому ремонтувати цю меблі доводиться дуже часто. Погодьтеся, основний аргумент невисокої ціни і довговічності відкинути не просто, але у меблів з ДСП плит є й істотний мінус: наявність у складі матеріалу формальдегідних смол. Саме смолами просочують і скріплюють тирса і стружки.Смоли роблю ДСП плити стійкими до вологи.

Для виробництва дитячих меблів із ДСП плит враховується емісійний рівень формальдегіду смол. Рівень Е1 смол в плитах відносно безпечний, тому дозволено виготовляти з них як дитячі меблі, так і комплектуючі.

Ламіновані ДСП плити не рекомендують для виготовлення дитячого куточка (стіна): матеріал не міцний, шарується, але доступний за ціною і має презентабельний вигляд, що імітує натуральне дерево.

Обставити дитячу кімнату непросто і часто дуже дорого. Для дитячого куточка найбільш краще будуть МДФ плити.Вони містять фенол і формальдегід смоли, однак, їх кількість невелика, тобто в межах норми. Тому в процентному відношенні (50-60%) мдф плити прирівняні до чистих матеріалів в плані екологічних показників. Дитячі меблі з мдф плит не має токсичного покриття і не завдає шкоди тендітному дитячому організму.

Роблячи вибір між матеріалами для виготовлення меблів, можна зупинитися на їх поєднанні. Деякі виробники виготовляють меблі з поєднанням натурального дерева та мдф плит. Така меблі коштує дешевше, ніж аналогія з натуральних матеріалів.

Таким чином, використання меблевих плит МДФ і ДСП в облаштуванні дитячої кімнати можливо, якщо вони мають відповідний сертифікат якості.

Плюсів у меблевих плит з використанням смол не так багато. Якщо МДФ плити ще викликають довіру у покупців столярної продукції, то ДСП плити не піддаються ніякій критиці. Насамперед, плити ДСП — це кінцева продукція переробки натурального дерева (тирси, стружки). Така продукція не може бути безпечна на 100%.

Меблеві плити у дитячу кімнату: плюси і мінуси. Видео